Logo
Witamy na naszym blogu!

Witamy na naszym blogu!

Ci, którzy nas znają, wiedzą, że podróże z pewnością są jedną z wielu rzeczy, która nas łączy. Od ponad trzech lat eksplorujemy świat razem i zawsze przynajmniej raz w roku staraliśmy się znaleźć czas, aby zwiedzić ciekawe miejsce na Ziemi.

Oboje kochamy autostop. W 2014 roku, już jako para, wybraliśmy się na pierwszego wspólnego „stopa” do Niemiec. Mimo że wcześniej podróżowaliśmy w tej formie osobno, od tej pory pokochaliśmy wspólne wojaże i wiedzieliśmy, że tak już pozostanie.

Co nas skłoniło do założenia tego bloga? W październiku 2017 roku wzięliśmy ślub. Ponad rok planowania naszego najpiękniejszego dnia w życiu uświadomił nam, że w tym właśnie roku zamiast wybrać się w kolejną fascynującą podróż, weźmiemy urlop tylko na ślub i przygotowania weselne. Zew naszej podróżniczej natury coraz bardziej jednak dawał nam się we znaki (szczególnie dzięki długiej i mroźnej zimie w Krakowie!). Czuliśmy, że kolejny trip na miesiąc lub dwa, to zdecydowanie za mało! Pewnego dnia postanowiliśmy więc, że zamiast miesiąca miodowego zrobimy sobie „miodowy rok”! I w ten sposób zrealizujemy nasze marzenie – wspólną i długą podróż życia, zanim się „ustatkujemy”.

A dlaczego Azja? Bo tam nie byliśmy! Jest ciepło, smacznie, przyjemnie, tanio i egzotycznie. Nasz wybór na miejsce do życia padł na Tajlandię. Zwiedziliśmy już w międzyczasie Wietnam i Kambodżę, a w planach mamy o wiele więcej. Dotychczasowa  niezwykła mieszanka kulturowa tego specyficznego kontynentu bardzo nam się spodobała, a w Kraju Uśmiechu zdecydowaliśmy się zostać na co najmniej rok i stamtąd już wyruszać w dalsze, ciekawe zakątki tej części Azji.

Zawsze mamy „chrapkę” na przygodę. Uwielbiamy różne przeżycia, zdobywać ciekawe doświadczenia, podróżować… Nasz apetyt na życie wzrasta w miarę jedzenia! A „chrapki” na spełnianie swoich pasji i marzeń zawsze są w nas obecne.

Oboje również bardzo lubimy pisać. Pomysł na bloga już od dłuższego czasu mieliśmy gdzieś z tyłu głowy. O czym będziecie mogli przeczytać na Chrapki.pl? Oczywiście o naszym wspólnym podróżowaniu, pracy i tutejszym życiu. Będziemy dzielić się z Wami różnymi ciekawostkami, opisywać nasze przygody, wrażenia i (mamy nadzieję) inspirować!

Agnieszka („Słodyczka”) Jarząbek

Odkąd pamiętam uwielbiam pisać. Zaczęło się od wierszy, które już „wykluwały” się u mnie w podstawówce (i co robię, już nie tak często, do tej pory). Szczególnie zaś lubię pisać swoje „życiowe przemyślenia”, oczywiście do szuflady ;) Pisała moja babka, pisał mój dziadek, nawet mój brat i siostra piszą, więc chyba mamy to w genach. Dlatego też wybrałam studia dziennikarskie. Przez lata pracowałam w zawodzie, pisząc już „służbowo”. Przeprowadziłam setki wywiadów z bardzo inspirującymi ludźmi. Wspólny blog z mężem wiele dla mnie znaczy, gdyż jest on wyrazem połączenia naszych największych pasji, a ja w końcu będę mogła się „wyżyć” słownie na swój sposób.

Jestem Góralką z Podhala, uwielbiam tradycje i folklor. Nie wyobrażam sobie życia bez czytania książek różnego rodzaju (uważam, że jest to najlepszy sposób na rozwój). Wspólnie z Przemkiem jesteśmy też kinomaniakami. Chyba nie ma dnia, żebyśmy nie obejrzeli ciekawego filmu lub odcinka jakiegoś serialu. Jestem szczęśliwą żoną, dla której miłość jest najważniejsza, podróżniczką, która lubi zatracić się w kulturze danego miejsca, autostopowiczką, otwartą na repliki zegarków spontaniczność. Lubię śpiewać, lubię tańczyć i tworzyć. Kocham muzykę i eksperymentowanie w kuchni. Trochę bawię się w grafika-amatora, troszkę rysuję, troszkę ćwiczę. Z pełnym sercem to, co kocham jednak najbardziej to życie, nasze wspólne życie, z którego staram się czerpać pełnymi garściami!

Przemek PJ Jarząbek

Lubię się dziać. Regularnie wpadają mi do głowy szalone pomysły. Często je realizuję. Zazwyczaj kończy się to happy endem. Uwielbiam podróżować – zwiedzać nowe miejsca i odkrywać na nowo stare, poznawać inne kultury. Przejechałem 20 000 km autostopem. W ciągu ostatnich kilku lat odwiedziłem ponad 30 krajów. Ukończyłem 4 maratony. Mimo szczerych chęci nie polubiłem się z bieganiem. Ze sportów wolę poganiać za piłką lub poodbijać w siatkówkę, a najwięcej radochy mam przy stole pingpongowym. Umiem żonglować.

Rajcują mnie festiwale muzyczne, a Przystanek Woodstock zawsze będzie w moim sercu. Uwielbiam oglądać filmy i seriale oraz o nich rozmawiać. Wbrew temu, co sugeruje powyższy opis, cenię ciszę i spokój. Pracuję jako redaktor finansowy w portalu Comparic.pl. Kręcą mnie wszelkiego rodzaju dane, statystyki i tabele. Mój ulubiony program to MS Excel. Nigdy nie odpuszczę okazji do zagrania partyjki szachów. Jestem szczęśliwym mężem. Razem z żoną właśnie rozpoczęliśmy nowy etap życia – przeprowadziliśmy się do Tajlandii.

0 Comments